top of page

gösterım programı

.

Bu bir paragraf. Bu metni değiştirmek veya düzenlemek için tıklayın. Çok kolay.

Karayip Korsanları-Gizemli Denizlerde
(Pirates of Caribbean)

1 Eylül

Perşembe

Karayip_Korsanları_Gizemli_Denizlerde.jpg

Muzip korsanımız Jack Sparrow (Johnny Depp), eğlenceli ve maceralı bir hikayeyle yeniden karşımızda. Serinin dördüncü filminde, sonsuz yaşam sağlayan Gençlik Çeşmesi’ni bulmak için yola çıkan kaptanın yolu, bu kez geçmişinden gelen güzeller güzeli Angelica (Penelope Cruz) ile kesişir. Gençlik aşkının peşinde koşarken Sparrow, kendini bir anda korsan Karasakal’ın (Ian McShane) gemisi Kraliçe Anne’de esir düşmüş halde bulur. Sahtekar aşıklar, ezeli rakipler, gözyaşlarını hiçbir şey için feda etmeyen deniz kızları, elbette bol kahkaha ve aksiyonla beraber... Festivalin açılışına yakaşır bir cümbüşe hazır olun!
Yönetmen: Rob Marshall
Oyuncular: Johnny Depp, Penélope Cruz, Geoffrey Rush, Ian McShane


 

 

Suda Yaşam (Aquatic Life of Steve Zissou)

2 Eylül

Cuma

98RWgPSMXETuhrSgObE9HX7yyFf.jpg

Dünyaca ünlü bir okyanus bilimci olan Steve Zissou’nun (Bill Murray) hikayesini anlatan film, Kaptan Cousteau’ya mizahi bir saygı duruşu niteliğinde. Kendi adını taşıyan araştırma ekibinin lideri olan Zissou’nun ortağı, önceki açık deniz macerasında, bir köpekbalığı tarafından öldürülür. Bunun üzerine Zissou intikamını alabilmek için yeni bir keşif gezisine çıkar. Henüz tanıştığı ve ekibe dahil ettiği oğlu Ned (Owen Wilson), hayat hikayesini yazmak için peşinden ayrılmayan gazeteci Jane (Cate Blanchett) ile çıkılan bu seyir, kaptanı hiç ummadığı sürprizlerle karşılaştıracaktır. Wes Anderson’ın büyülü dünyası, bu kez denizlerin mavisi ile buluşuyor.
Yönetmen: Wes Anderson
Oyuncular: Bill Murray, Owen Wilson, Cate Blanchett

 

Safelight

3 Eylül

Cumartesi

SAFELIGHT POSTER.png

Babasının hastalığı ve kendi sakatlığı ile mücadele etmek zorunda olan Charles (Evan Peters), sorunlarından uzaklaşmak için fotoğraf çekmektedir. En sevdiği konu ise ışığıyla ona güven veren deniz fenerleridir. Çalıştığı markette karşılaşıp kendini kaptırdığı Vicky (Juno Temple) ise ailesi evden kovduğu için hayatını sokaklarda kazanmak zorunda kalan bir genç kızdır. Bu alışılmadık ikili, Kaliforniya kıyılarındaki deniz fenerlerini fotoğraflamak için yola çıkarlar. Hayata dair farklı olasılıkların olduğunu keşfettikleri bu yolculuk, ikisine de değişik kapılar açacaktır.
Yönetmen: Tony Aloupis
Oyuncular: Evan Peters, Juno Temple, Don Stark

 

Dünyanın Uzak Ucu
(Master and Commander)

4 Eylül

Pazar

master_and_commander_the_far_side_of_the_world-815088478-large.jpg

Napolyon Savaşları esnasında İngiliz Kaptan Jack Aubrey (Russell Crowe) ve gemisi Surprise, Fransız savaş gemisi Acheron’u batırması, yakması veya esir alması konusunda emir alır. Ancak Acheron tarafından pusuya düşürülür. Surprise ağır hasar alsa da kaptanın ustalığıyla kaçmayı başarırlar. Kaptan Aubrey, intikam almak için Fransız gemisini takip etmeye karar verir. Horn Burnu’na kadar ilerleyen bu seyirde yaşanan zorluklar, kaptanın yakın dostu Doktor Stephen Maturin (Paul Bettany) ile arasındaki ilişkiye zarar verecek ve mürettebat içinde huzursuzlukların yaşanmasına sebep olacaktır. Kaptan Aubrey’nin zekası ve liderliği tüm bunları alt etmeye yetecek mi, yoksa Surprise Güney Okyanusu’nun hırçın dalgalarına yenik mi düşecek? D-Marin Deniz Filmleri Festivali’nin kapanışını soluk soluğa bir macera ile yapıyoruz.
Yönetmen: Peter Weir
Oyuncular: Russell Crowe, Paul Bettany, Billy Boyd

1. gün
2.gün
3.gün
4. gün
bottom of page