gösterım programı

.

Bu bir paragraf. Bu metni değiştirmek veya düzenlemek için tıklayın. Çok kolay.

Sink or Swim- Le Grand Bain

26 Ağustos

Perşembe

MV5BZTIxODA0Y2UtNjdjOS00Zjg5LWExMDQtNTAxNDU0MTE4M2FkXkEyXkFqcGdeQXVyMTMxODk2OTU_._V1_.jpg

Senkronize yüzme deyince aklınıza ne gelir? 40 yaşlarında, orta yaş krizi yaşayan bir grup ‘hafif göbekli’ erkek değildir sanırım. Ancak bu filmin başrolünde tam da bu erkekler oynuyor ve senkronize yüzme antrenmanlarıyla sorunlarından uzaklaşmaya, kendilerine farklı bir motivasyon bulmaya çalışıyorlar. Alkolik antrenörleri Delphine’in rehberliğinde içlerindeki kadını bulmayı öğreniyorlar. Taa ki işleri bir adım öteye götürüp uluslararası bir yarışa katılmaya karar verene kadar.

Yönetmen: Gilles Lellouche

Oyuncular: Guillaume Canet, Mathieu Amalric, Benoît Poelvoorde, Jean-Hugues Anglade, Virginie Efira, Leïla Bekhti, Marina Foïs, Philippe Katerine, Félix Moati, Alban Ivanov, Jonathan Zaccaï

Men of Honor

27 Ağustos

Cuma

Men of Honor.jpg

Kuralları yıkan efsane bir dalgıcın gerçek hayat öyküsü Men of Honor ile beyaz perdede. ABD donanmasının ilk Afro-Amerikalı dalgıcı Carl Brashear, hayallerine ulaşmak için ırkçılığın, yoksulluğun ve eğitimsizliğin üstesinden gelmek üzere çalıştı. Aktif görevi sırasında geçirdiği kaza sonucu oluşan engeli bile onu yıldırmadı ve ABD’nin ilk ampüte usta dalgıcı unvanını kazandı. Brashear’in hikayesi, yıllar sonra sadece bir filme değil özel üretim bir saat serisine de ilham kaynağı oldu. İsviçreli saat üreticisi Oris, dalgıcın adına ürettiği saat serisiyle günümüzde sayısız gazi ve kırılgan grupların desteklenmesi için aracılık ediyor. Bu filmin festivalimizde perdeyle buluşması da Oris Türkiye’nin destekleriyle gerçekleşiyor.

Yönetmen: George Tillman Jr.

Oyuncular: Robert De Niro, Cuba Gooding Jr., Charlize Theron, Aunjanue Ellis

Midway

28 Ağustos

Cumartesi

Midway.jpg

II. Dünya Savaşı sırasında Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya İmparatorluğu arasında Pasifik’te yapılan Midway Muharebesi, Midway ile beyaz perdede. Pearl Harbor’un gölgesinde kaldığı için şimdiye dek pek anlatılmayan bu hikayede, liderlik, askerlerin içgüdüleri ve cesaretleriyle verdikleri mücadele irdeleniyor. Olayları uçak gemilerindeki denizcilerin ve pilotlarının gözünden yaşadığımız Midway, dünya savaşının ve tarihin seyrinin denizlerde yazıldığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Yönetmen: Roland Emmerich

Oyuncular: Ed Skrein, Patrick Wilson, Woody Harrelson

Life of Pi

29 Ağustos

Pazar

life-of-pi-poster09.jpeg

Kapanış gecesinde bir kez daha Pasifik Okyanusu’ndayız. Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisinin yolcuları arasında ülkelerinden ayrılan ve beraberlerinde hayvanat bahçesindeki hayvanlarını da götüren Pi ile ailesi de vardır. Gemi bir fırtına sonucu batınca geride bir sandal kalır. Pi, bu sandalı  bir sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, üç yüz kiloluk bir Bengal kaplanı ile paylaşmak zorunda kalacaktır. Oscarlı yönetmen Ang Lee’nin sıra dışı bir görsel zenginlikle sunduğu masalsı hikaye, izleyeni de kendi denizinde bir yolculuğa çıkarıyor.

Yönetmen: Ang Lee

Oyuncular: Suraj Sharma, Irrfan Khan, Adil Hussain, Gerard Depardieu, Rafe Spall