top of page

Hayal kurduğumuz, hayran olduğumuz, heyecanlandığımız bazen de korktuğumuz deniz filmlerinin artık bir festivali var. Deniz kültürünü yaygınlaştırmayı kendine ilke edinen Naviga ve D-Marin Turgutreis’in iş birliği ile...

logo pnnnn.png
D-Marin-film-festivali-2021-v1.png

D-MARİN DENİZ FİLMLERİ FESTİVALİ FİLMAVİ İLE SİNEMANIN UFKUNA YELKEN AÇIN

 

 “D-Marin Deniz Filmleri Festivali Filmavi her yıl D-Marin Turgutreis Cinemarine açık hava sinemasında film severleri bekliyor.

 

D-Marin Turgutreis Cinemarine Açık Hava Sineması’nda denizlerde yaşamı konu alan filmlerin gösterildiği festival, Naviga dergisiyle birlikte hayata geçiriliyor.  Ülkemizin açık hava sinemasına sahip tek marinası olan D-Marin Turgutreis’te denize, denizde yaşama ve insana dair tüm duyguların yer aldığı filmleri sinemaseverler ücretsiz izleyebiliyor. 

 

D-Marin Turgutreis; macera, aksiyon, fantastik kurgu, korku, gerilim, dramdan oluşan ilgi çekici filmlerle deniz ve sinemaseverleri beyazperdenin büyülü dünyasıyla buluşturuyor.

2014'te düzenlenmeye başlayan “D-Marin Deniz Filmleri Festivali Filmavi” tekne sahipleriyle birlikte bölge halkına da açık olarak gerçekleştiriliyor. 

 

D-Marin Hakkında

Doğuş Grubu bünyesinde hizmet veren D-Marin, bu sektörde standartları belirleyen marka yaratmak amacıyla kurulmuştur.

D-Marin; İyon, Ege ve Adriyatik denizlerindeki benzersiz 14 marinasıyla, Doğu Akdeniz Çanağı ve Körfez Bölgesi’nin en büyük marina zincirlerinden biri olarak rekreasyonel yatçılığı teşvik etmekte, sunduğu altyapısıyla doğal su yollarına erişim sağlamakta ve ekonomik olarak da yerel istihdama ve büyümeye hizmet eden sürdürülebilir faaliyetler göstermektedir.

Grup, faaliyetlerine D-Marin Turgutreis ile 2003 yılında başlamış, 2009 yılında D-Marin Didim ve 2010 yılında da D-Marin Göcek ile Türkiye'deki marina ağını genişletmiştir.

D-Marin, 2009 yılında yurtdışına açılarak Šibenik’ te bulunan D-Marin Mandalina ile Hırvatistan’da faaliyetlerine başlamıştır. Nisan 2012’de Hırvatistan’ın en büyük marinası D-Marin Dalmacija ve butik marinası D-Marin Borik gruba dahil olmuştur.

D-Marin, Aralık 2012'de Lamda Development ile imzalamış olduğu ortaklık anlaşmasıyla, dünya standartlarında bir süperyat marinası olan Flisvos Marina’yı ve Kiriacoulis Mediterranean Cruises Shipping ile kurduğu ortaklık neticesinde, Yunanistan’da bulunan Gouvia, Lefkas ve Zea marinalarını bünyesine katmıştır. D-Marin, Ocak 2018’ de imzalanan yönetim sözleşmesi ile Karadağ’da bulunan Portonovi Marina’nın işletmeciliğini üstlenmiştir. D-Marin, Meraas ve Dubai Holding’le Dubai’yi lüks yatlar tarafından tercih edilen uluslararası bir destinasyona dönüştürmek üzere çalışmalara başlamak adına D-Marin Dubai LLC şirketini kurdu. 2019 yılında kurulan D-Marin Dubai LLC şirketi Dubai’de bulunan Al Seef, Business Bay, Jaddaf Waterfront marinalarına Marina Yönetimi hizmeti sunarak bağlama kapasitesini 8,773 çıkardı.

Aralık 2015'te, MB92 ile Barcelona'da yapılan ortaklık anlaşmasıyla yatçılık sektöründe, süperyatlara verdiği bakım ve onarım hizmeti ile faaliyet alanını genişletmiş, Nisan 2017'den itibaren, Fransa'daki 200 metre uzunluğundaki rıhtımı ile Blohm + Voss La Ciotat ve Ekim 2017’ den itibaren Compositeworks, süperyat bakım ve onarımında 25 yıllık tecrübe ve bilgiye sahip MB92 tarafından yönetilmeye başlanarak D-Marin ailesine katılmıştır. Eylül 2018'de MB92 Grubu, Blohm+Voss La Ciotat ve Compositeworks faaliyetlerini MB92 La Ciotat ismi altında birleştirerek hizmet vermeye devam etmektedir.

bottom of page